Recenze knihy Jak zvířátka pekla koláčepřejít do eshopu

Martina Kavková napsala a nakreslila nejprve pro svoji dceru půvabnou veršovanou knížku o tom, Jak zvířátka pekla koláče – a teď ji vydalo nakladatelství Amenius

Autorka se naučila péct koláče od své babičky, jak prozradila v pořadu ČT Dobré ráno, a bavilo ji péct je i se svojí malou dcerkou. A tak ji napadlo napsat a nakreslit příběh, podle kterého by se dobré koláče daly opravdu upéct. Takže v knížce s pěknými ilustracemi najdete i recept na koláče s tvarohem, povidly či makem, který můžete vyzkoušet. Aby to pro děti bylo atraktivnější, v knížce koláče pečou zvířátka.

Příběh je jednoduchý: paní si čte v knížce na zahradě a ze stromu ji pozoruje hladová veverka. Když paní odejde do chalupy, veverka si knížku s recepty půjčí a svolá další zvířátka,že si upečou koláče. A tak si zvířátka vzájemně radí a pomáhají sehnat potřebné suroviny. Ježek přinese misku s mlékem, druhý zase ze zahrady hrušky na povidla,kuna najde u lesa zatoulané vejce a včely samozřejmě vyrobí med, který zvířátka použijí do těsta místo cukru; straka najde na návsi u obchodu kostku másla v lesklém obalu, hejno ptáčků vytřepe z makovic na poli mák, veverka zas musí sehnat ořechy a křeček s myškou mouku a droždí. A pak už si mohou všichni pochutnat na koláčích!

Knížce nechybí vtip, trocha napětí a nezbednosti a poučení. Propagována bude i v rámci kampaně na podporu čtení Rosteme s knihou.

 

Knižní novinky 21/2010

Publikováno 3. 11. 2010