Ukázka z knihy Proměny lásky autora Jindřicha Františka Bobáka

Povídka Kondom

Celou povídku si můžete přečíst v knize Proměny lásky autora Jindřicha Františka Bobáka. Knihu vydalo nakladatelství Amenius.

„Za láskou šel bych světa kraj!“ vykřičel kdysi jeden mladík do světa a dodal, že by za ní šel i bosý. Byl to básník, zkrátka a dobře, a chtěl tím asi říci, že si na světě ničeho více neváží a po ničem jiném více netouží než po té jediné. Nebylo divu – byl to skutečně velmi mladý básník, takže chůze bez bot z Čech až na konec světa mu nepřipadla nijak obtížná. Můj přítel Tonda byl (na rozdíl od našeho básníka) realista, pragmatik a technokrat, na všechno šel vědecky, a než se k něčemu odhodlal (a poté i dopracoval), přečetl o tom spoustu poučné literatury. Takový cit, jakým je láska, ho proto zasáhl nečekaně a zachvátila ho panika.  

V té době nám už bylo čerstvých dvacet let. Většina mladíků má v tom věku první erotické zkušenosti dávno za sebou, ale přesto se i mezi skutečnými rekordmany najdou takoví, kteří si na sex ještě ani nesáhli. Tonda patřil mezi ně. Přesto se nikdy nikoho na nic neptal, po nikom nic neloudil a nevyzvídal, a když přišla chvíle, kdy se domníval, že by i on mohl konečně prožít noc plnou vášní, obstaral si, jak měl ve zvyku, nejdříve naučnou literaturu. Postupně se tak propracoval od biologie člověka až ke Kámásutře a od ní k nejrůznějším erotickým časopisům, v nichž sice ledasco viděl, o mnohém se poučil, ale o tom, co pro sebe považoval v dané chvíli za nejdůležitější, přece jenom nic nezjistil. Trápil ho totiž problém, jak použít kondom.

Nešlo ani tak o to, jak kondom nasadit – to si sám několikrát vyzkoušel a při své vrozené inteligenci žádné vysvětlování ani názorné ukázky nepotřeboval, jako spíše o to, jak to udělat, aby ten úkon jeho zbožňovaná v inkriminovaném okamžiku neviděla. Byl totiž velice stydlivý a domníval se, že by se nasazováním kondomu před svojí milovanou zesměšnil, znemožnil nebo jinak ztrapnil. A čeho se bál nejvíce – že by následkem takového dění mohlo dojít k dalšímu, mnohem horšímu trapasu, jakým by mohla být i dočasná ztráta jeho mužské schopnosti, jak se kdesi dočetl. Ta ostuda! Když na to byť jen pomyslel, polil ho studený pot od hlavy až k patě…

Od myšlenky k činům nebývá daleko. Než by se mi něco takového mělo stát, než bych měl něco takového dopustit, řekl si Toník, to raději… Pak se čerstvě oholil, nastříkal se intimsprejem, nasadil si kondom, zapnul kalhoty a vyrazil. Jenže pouť za objektem jeho erotických vidin ho donutila cestovat tramvají napříč celým Brnem.

Matka příroda je vždycky moudřejší, než si dokážeme představit, a mnohý už na tu její moudrost nejednou doplatil. Zkrátka a dobře, Toníkovo mužství, na kterém si tolik zakládal, už krátce po opuštění bytu žalostně ochablo a zplihlo. Byl by to také zázrak hodný zapsání do Guinessovy knihy rekordů, kdyby vydrželo v napjatém stavu nepřetržitě po celou hodinu, kterou Tonda potřeboval k přesunu do cílové stanice. A jak ...

Ukázka povídky Kondom je z knihy Františka Jindřicha Bobáka Proměny lásky. Nejen tuto povídku, ale i další povídky si můžete přečíst v knize Proměny lásky autora Jindřicha Františka Bobáka. Kniha je vhodná na čtení do vlaku, do metra, tramvaje. Je to čtení pro ženy, ale i pro muže.

Chci si koupit tuto knihu

 

Knihu vydalo nakladatelství Amenius a zakoupíte je u všech dobrých knihkupců nebo na shop.amenius.cz

Copyright © 2014 Amenius s.r.o   Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.

Publikováno 15.3.2010