Novinky ze světa knih

Vychází hezká kniha pro děti Zlaté dno

Příbramské nakladatelství Amenius vydává hezkou knihu pro děti Zlaté dno. Celé Česko čte dětem® je partnerem vydání knihy.
číst více

České děti přestávají číst

Nejnovější výsledky varovného průzkumu Národní knihovny ukázaly, že knížku nikdy nepřečetlo a číst nechce téměř 40% chlapců a 20% dívek.
číst více

Březen - měsíc knihy

Sleva na knihy pro děti a dospělé z produkce nakladatelství Amenius v našem e-shopu Nejčtenější knihy.cz na www.nejctenejsiknihy.cz
číst více

Ocenění pro Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem se umístilo v první pětici nejlepších malých neziskovek a navíc získala třetí místo v kategorii Cena veřejnosti. Soutěž pořádala druhým rokem Nadace rozvoje občanské společnosti s cílem zvýšit prestiž těchto organizací a ocenit jejich profesionalitu.
číst více

Nová, desetiprocentní sazba DPH na knihy

Od příštího roku bude zavedena nová, desetiprocentní sazba DPH. Vztahovat se bude na knihy, kojeneckou výživu a léky včetně veterinárních léčiv.
číst více

Celé Česko čte dětem o titul Neziskovka roku!

Z původních 135 přihlášených se mezi 15 nejlepších neziskových organizací v České republice probojovala také organizace Celé Česko čte dětem se svou kampaní o důležitosti předčítání dětem, a to v kategorii malých neziskovek.
číst více

Veřejné čtení a setkání s mladým spisovatelem

Základní škola J. A. Komenského v rámci oslav 90. výrocí založení a ve spolupráci s o. s. Comenius Fulnek připravila pro své žáky veřejné čtení knihy Povídání vlčí mámy a besedu se samotným autorem Karlem Pavlicou
číst více

Výhody čtení z papíru oproti čtení z obrazovky

„Je prokázáno, že lidé, kteří čtou informace z monitoru, si pamatují až o jednu třetinu méně, než když si totéž přečtou z papíru. Papír komunikuje s našimi emocemi a přirozenou cestou pomáhá mozku se učit lépe než počítač.
číst více

Vláda odklepla nižší DPH na knihy

Vláda schválila zavedení desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty na knihy, léky a kojeneckou výživu.
číst více

Obliba čtení u dětí podle pohlaví a věku

České děti se chtějí u knížek hlavně bavit. Dle průzkumu Pedagogické fakulty UK ve spolupráci s agenturou SC&C průměrně přečtou dívky za rok 11 knih, zatímco chlapci jen 7 knížek – v tuto chvíli jasně vítězí papírové knížky.
číst více

Proč si knihy nižší DPH zaslouží

Jsme přesvědčeni, že knihy si nižší DPH opravdu zaslouží. Zde jsme si dovolili sepsat několik základních argumentů, proč tomu tak je.
číst více